top of page

Basketbol

Hakkimizda.png

Basketbol Okullarının Amacı

Çocuklara ve gençlere sevdikleri ve istedikleri şeyler için çalışmaları, fedakârlık ve mücadele etmeleri gerektiği bilincini aşılayarak, onlara, kendilerine hangi meslek ve kariyeri seçerlerse seçsinler faydasını görecekleri çalışma alışkanlık ve disiplinini kazandırmak.

Spor kültürünü ve spor ahlakını genç yaşlarda kazandırıp, onların spor kültürünü genel kültürlerinin, spor ahlakını genel ahlaklarının birer parçası haline getirmelerini, rakiplerine ve emeğe saygı duymalarını sağlamak, galibiyet sevincini de, mağlubiyet üzüntüsünü de ölçülü yaşamaları gerektiğini öğreterek, onlara kültürel, ahlaki ve duygusal gelişim süreçlerinde kılavuz olmak.

Spor yapabilecekleri, enerjilerini doğru yerlere yönlendirerek kötü alışkanlıklardan uzak duracakları, zihnen ve bedenen sağlıklı bireyler haline gelmelerini sağlayacak ortam ve imkânları yaratmak.

Sporcuları; başta  basketbolu seçen gençlere bu sporun temel tekniklerini ve bu sporda ilerlemek isteyenlere basketbolun inceliklerini öğretmek.

2022-2023 Sezonu

Basketbol Antrenman Programı

 

Tesis : Tuzla Emlak Konut Cemil Meriç İlkokulu / Ortaokulu Spor Salonu

 

Yaş Grubu : 2016-2007 yaşları arası

 

Çalışma Programı : Hafta sonu iki gün, Cumartesi ve Pazar günleri

 

Çalışma saatleri : 09:00 – 12:00 arası

 

Kurs Başlangıç ve Bitiş Tarihleri : 5 Ağustos 2023 – 30 Haziran 2024

 

Aylık Ücret : 1.500,00 TL

 

Tel : 0 (531) 888 40 00

Kayıt İçin Gerekli Belgeler

  • Sağlık Raporu.(Sporcu velisinin kayıt esnasında kayıt formundaki ilgili bölüme velisi olduğu sporcunun herhangi bir sağlık probleminin olmadığını yazılı olarak belirterek imzalı beyanda bulunması yeterlidir.

  • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

  • İki Adet Resim

  • Kayıt formu.(Kayıt esnasında Tuzla Fenerbahçe Spor Okulu Merkezimizden temin edebilirsiniz.)

bottom of page